Najpiękniejszy region Dominikany?

Przez lata, podróżując po Dominikanie, zadawaliśmy sobie pytanie: który region kraju jest najpiękniejszy? Przez długi czas nie mogliśmy się zdecydować, bo Dominikana jest tak zróżnicowana, ma do zaoferowania tyle wspaniałości, że bardzo ciężko wybrać to jedno miejsce, któremu można nadać miano „najpiękniejszego”. Wybór najlepszego miejsca jest rzecz jasna czymś subiektywnym i będzie zależał od tego, czym jest dla nas piękno, jaką formę wypoczynku preferujemy, czego chcemy doświadczyć... Jednak, analizując każde miejsce pod względem piękna natury, różnorodności krajobrazowej, ilości dostępnych atrakcji, bezpieczeństwa, jakości usług turystycznych, gastronomii, otwartości miejscowej ludności, musimy to powiedzieć – SAMANÁ RZĄDZI!

Najpiękniejszy

Ten malutki półwysep oferuje dokładnie wszystko to, co przychodzi Ci do głowy kiedy myślisz o Karaibach i wiele więcej! Po pierwsze, Samaná to miejsce, gdzie nadal jest kameralnie, a w wielu miejscach nawet dziko! Nie spotkasz tutaj ogromnych zastępów turystów i nawet w najbardziej turystycznej miejscowości - Las Terrenas, nadal ma się poczucie prywatności i z łatwością można uciec od zgiełku głównej ulicy, na której skumulowane jest całe centrum gastronomiczno-rozrywkowe. Wszystko to za sprawą bardzo małej ilości ogromnych kompleksów hotelowych. W całej prowincji najczęsciej wybieranym rodzajem zakwaterowania są prywatne obiekty – od najbardziej podstawowych po luksusowe wille z basenem i ekskluzywne penthouse’y z widokiem na całe oszałamiająco piękne wybrzeże. Do dyspozycji mamy również ogrom butikowych hotelików zaraz przy plaży oraz dla fanów all inclusive - kilka dużych resortów.

Po drugie – natura! Samaná to raj i nie da się temu zaprzeczyć. Niekończąca się linia brzegowa pełna rajskich plaż, od tych złocistych po białe jak śnieg, dzikie zatoki, do których dostać się można jedynie drogą morską, lasy palm, które towarzyszą nam zarówno w trasie jak i na plażach, przepiękne wzgórza porośnięte egzotyczną roślinnością o soczystej zieleni, rajskie wysepki, jaskinie ukryte w mogotach, w których nadal czuć obecność prekolumbijskiego plemienia Taíno. Do tego wodospady, spływy kajakowe, rafy koralowe i przypływające tutaj co roku humbaki! To wszystko jest NIE-SA-MO-WI-TE!

Po trzecie, bez względu na to czy chcesz wypoczywać czy marzysz o aktywnym wypoczynku, Samaná Cię nie zawiedzie! Żeby się zrelaksować masz do wyboru ogrom plaż i tych bardziej komercyjnych z leżakami, restauracjami i barami, jak i tych zupełnie dziewiczych, gdzie będziesz tylko Ty i natura. Jeśli szukasz aktywności posiadasz długą listę różnego rodzaju aktywności od ekoturystyki, przez nurkowanie, zip-line, buggy, trekking, jazdę konno, po sporty wodne i ekstremalne, a co najlepsze – wszystko to na miejscu. Znajdzie się również coś dla fanów wyśmienitej, zróżnicowanej kuchni. Z jednej strony lokalna kuchnia bogata w przepyszne, świeże ryby i owoce morza oraz wiele dań na bazie kokosa, z drugiej zaś strony wiele restauracji włoskich i francuskich – jest w czym wybierać!


Ostatecznie – bezpieczeństwo i niezależność! Lubimy Samaná, bo możemy naszym gościom dać swobodę samodzielnego poruszania się; wiemy, że nic złego sie nie wydarzy. Ponadto, turysta nie ma tutaj poczucia wyodrębnienia, izolacji od "prawdziwej Dominikany", której czasami można doświadczyć w ogromnych kompleksach hotelowych. Mieszkańcy Samaná to niezwykle przyjaźni, pomocni i sympatyczni ludzie, dotyczy to nie tylko Dominikańczyków, ale i mieszkających tutaj obcokrajowców. Wśród ludzi czuć fenomenalną rodzinną atmosferę, wszyscy się znają i pomagają sobie nawzajem. 


Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że wybór Samaná na Twoje wakacje będzie strzałem w dziesiątkę! Każdy kto tutaj dotarł, wraca i to już mówi samo za siebie. Samaná uzależnia i zapewniamy, że jest to najpiękniejsze uzależnienie jakie może Ci się w życiu przytrafić!